Turizmusról statisztikus szemmel

Stabilan gyarapodó turizmus

A turizmus elmúlt évi eredményeiről – az érintett vállalkozások, kormányzati szféra és a sajtó, a közvélemény részéről, hasonlóan az egy évvel ezelőtti helyzethez – eddig csak elismerő értékelések láttak napvilágot. Mivel a Központi Statisztikai Hivatal honlapján már sok fontos 2017. évi adat megjelent, ezúttal a külföldi vendégforgalom számai között tallózunk. Az utasforgalom sarokszámai, az 55… Tovább »

A szatellit számlák és a turizmus teljesitményei

A Központi Statisztikai Hivatal gondozásában december 21-én hozta nyilvánosságra hozott „Turizmus szatellit-számlák 2014-2015” című publikáció legfontosabb üzenete, hogy a 2008-as válságos év után 2011-től magához térő turizmusnak egyre nagyobb a részesedése a nemzeti össztermékből, a foglalkoztatásból, a lakossági fogyasztásból és – lévén (láthatatlan) export tevékenysége következtében – továbbra is jelentős a szerepe a nemzetközi fizetési… Tovább »

A lakosság turisztikai célú utazásai 2017-ben

Sok-sok jel mutat arra, hogy a gazdasági környezet változása a legutóbbi években a lakossági turizmus feltételeinek kedvezőbb feltételeket teremtett. Növekedetek a foglalkoztatottsági mutatók, gyarapodtak, a reálkeresetek, alacsony volt az infláció, növekedett a lakossági fogyasztás és a megtakaritások, nagyobb hányadot képviseltek a szabadon elkölthető jövedelmek. Mindez azt kellene, hogy jelentse, hogy a lakossági turizmus a korábbiakhoz… Tovább »

Települések TOP listája – 2017. év

A 2017.év kiemelkedően sikeres esztendeje volt a magyar turizmusnak. Soha nem látott mértékben (közel 8 %-kal) nőtt a külföldiek érdeklődése Magyarország iránt. A kereskedelmi szálláshelyeken megugrott a belföldi vendégforgalom (5,6%). Kétszámjegyű (15,6) volt a bevételek (466 milliárd forint) gyarapodása, és lényegesen nagyobb (59,6) volt a szállodák foglaltsága is. Kereskedelmi szálláshelyek összes bevétele 2016-2017, millió forint… Tovább »

OECD értékelés a világ turizmusáról II.

Azok a kutatók, elemzők akik a Magyarországra vonatkozó nemzetközi forrásokat – igy az OECD, UNWTO, Eurostat, WTTC stb,  publikációkat és a hivatalos magyar adatokat összevetik, zavarba jöhetnek a nem ritkán jelentős eltérések láttán. Az itt ismertetett OECD kiadvány az egyes ország fejezeteiben sem a nemzeti statisztikai hivatalokat jelöli meg forrásként, hanem csak az „OECD Tourism… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!